3 štruktúry tréningu srdcovej frekvencie Fartlek (B+)

0
294
Full length shot of healthy young man running on the promenade. Male runner sprinting outdoors.

1. Štruktúra pyramídového tréningu:

Začnite 10-minútovým behom s cieľom dosiahnuť 75 % TF max. Následne prejdite do upokojenia chôdzou a snažte sa dostať váš tep späť na úroveň 110 tepov za minútu. Potom beh zopakujte, ale tentoraz len na 8 minút, opäť sa zamerajte na 75 % TF max, ale snažte sa bežať rýchlejšie. Pokračujte v tomto postupe a znižujte čas behu o 2 minúty, kým nedosiahnete 2 minúty. Potom začnite opäť predlžovať čas o 2 minúty, kým sa nedostanete späť na 10 minút.

Táto štruktúra vám umožňuje pracovať s rôznymi časovými úsekmi a núti vaše telo prispôsobiť sa rôznym požiadavkám na zrýchlenie a spomalenie. S klesajúcim časom zvyšujte rýchlosť a s rastúcim časom spomaľujte. Kľúčom k úspechu je vždy udržiavať tempo behu tak, aby ste neprekročili 75 % TF max. Ak sa tak stane, pokojne znížte rýchlosť na takú, ktorá zvýši tepovú frekvenciu na požadovanú hodnotu, ale neprechádzajte na chôdzu.

2. Štruktúra Intervalový tréning 5:1:

Intervalový tréning 5:1 je ďalšia skvelá štruktúra pre tepový fartlek. Začnite s 5 minútami behu s cieľom 75% TF max. Potom prejdite na 1 minútu chôdze a snažte sa dostať váš tep späť na úroveň 110 tepov za minútu. Tento interval opakujte 5-10x podľa stavu vašej kondície.

Obsah je určený pre registrovaných členov B+

Pre odomknutie PRÉMIOVÉHO OBSAHU sa ZDARMA zaregistrujte do klubu Bežec+. Pre získanie prístupu vyplňte registračný formulár.
Vaša e-mailová adresa je 100% chránená pred spamom!

Napiš k článku svůj komentář