Monday, June 17, 2024
25.1 C
Prague

7 najlepších bežeckých topánok na túto jeseň (B+ premium).

Jesenné počasie, či už prší alebo svieti slnko, je veľmi nevyspytateľné. Pri výbere bežeckej obuvi na toto ročné obdobie je dôležité nájsť modely, ktoré vám poskytnú optimálnu podporu a pohodlie za každých okolností. Či už hľadáte dokonalú obuv na beh po ceste, šprinty na dráhe, alebo ste vášnivý bežec, ktorý hľadá trailovú obuv do všetkých podmienok, máme pre vás zoznam siedmich najlepších modelov na jeseň 2023. Ponorte sa do nášho sprievodcu a možno nájdete svoju bežeckú obuv.

Brooks Ghost 15 GTX, 170€ Zalando.sk
NAJLEPŠIA ZIMNÁ CESTNÁ OBUV

Brooks Ghost je naša topánka na dlhé tréningové behy rok čo rok, pretože dokonale vyhovuje všetkým typom bežcov. Tento najnovší model vás nesklame. Je vybavená novou a vylepšenou medzipodrážkou s názvom “DNA Loft V2”, ktorá poskytuje najlepšiu kombináciu mäkkého odpruženia a ľahkého došľapu bez straty pevnosti. Obuv vám poskytne hladký a pohodlný beh a zároveň ponúka vynikajúcu podporu pri dlhých behoch. Ohromujúca je odolnosť zvršku a podrážky – jednoducho nemá konkurenciu. Najnovší model pridáva viac priestoru pre prednú časť chodidla spolu s membránou Gore-Tex, ktorá účinne chráni vaše nohy pred vlhkosťou a snehom, a to všetko bez zvýšenia hmotnosti. Veríme, že keď ich raz vyskúšate, zamilujete si ich rovnako ako každý, kto v nich už bežal. Vrelo odporúčame, aby ste ich zahrnuli do vašej bežeckej výbavy a zažili, čo znamená skutočne kvalitný
a komfortný beh.

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 289 g (M) 261 g (F)
Kvapka: 12 mm
Typ: zimná cestná obuv

PRO

+ Široká predná časť
+ Mäkké odpruženie
+ Ohromujúca odolnosť

PROTI

– Menej vhodné pre úzke nohy


 

Asics Gel-Cumulus 24 GTX, 109,80€, adsport.sk
NAJLEPŠIA TRÉNINGOVÁ OBUV NA DLHÉ VZDIALENOSTI

Pre nadšencov cestného behu, ktorí v rámci tréningového cyklu plánujú nabehnúť ohromné množstvo kilometrov, je model Gel-Cumulus 24 GTX skutočným šampiónom, najmä vzhľadom na jeho robustnosť, hladký chod a charakteristické veľkolepé tlmenie značky. Gel-Cumulus je vybavený nielen membránou GTX na dokonalú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi, ale ponúka aj tri typy tlmenia v medzipodrážke, ktoré zabezpečujú optimálnu podporu bez toho, aby sa znížila účinnosť. Táto obuv je výnimočná vďaka použitiu peny FlyteFoam, FlyteFoam Propel a gélových vložiek umiestnených v prednej a zadnej časti chodidla, ktoré poskytujú mäkké miesto pre dopad na pätu aj prednú časť chodidla. Podrážka ponúka na cestnú obuv skvelú trakciu, vďaka ktorej sa budete cítiť stabilne aj v ľahko zablatenom teréne, hoci treba poznamenať, že nemusí byť ideálna do extrémne zľadovatených podmienok.

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 280 g (M) 244 g (F)
Pád: 10 mm (M) / 13 mm (F)
Typ: zimná trailová obuv

PRO

+ Mäkká, podporná medzipodrážka na beh na dlhé vzdialenosti
+ Hladký a pohodlný chod

PROTI

– Zvršok môže potrebovať niekoľko nosení, kým topánka sadne.


La Sportiva Bushido II GTX, 149,90€, hudysport.sk
NAJLEPŠIE PRE NEROVNÝ TERÉN

Táto elegantná a zároveň odolná trailová obuv odráža nekompromisný záväzok spoločnosti La Sportiva k výkonu v akomkoľvek teréne – bez ohľadu na to, aké náročné podmienky vás čakajú. Model Bushido II GTX je vybavený inovatívnou ochrannou membránou Gore-Tex Invisible Fit, ktorá neobmedzuje flexibilitu zvršku. Rovnako ako ostatné porovnateľné trailové topánky od spoločnosti La Sportiva pevne obopínajú chodidlo a zaručujú stabilitu aj na náročných úsekoch. Podrážka s kombináciou dvoch typov gumy poskytuje vynikajúcu priľnavosť a trakciu na mokrom aj suchom povrchu, pričom jej špecifické zloženie je navrhnuté s ohľadom na dopadové zóny chodidla. Robustná “skalná doska” a krytka špičky umožňujú modelu Bushido II GTX zvládnuť aj tie najhoršie výzvy, ktoré sa vám môžu počas tréningu postaviť do cesty. Nenechajte si ujsť túto šancu vybaviť sa topánkou, ktorá je pripravená stať sa vaším najlepším partnerom na cestách plných výziev
a dobrodružstiev!

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 297 g (M) 249 g (F)
Kvapka: 6 mm
Typ: zimná trailová obuv

PRO

+ Gumová podrážka s dvojitou zmesou pre maximálnu trakciu
+ Tenká podšívka Gore-Tex nemá vplyv na pohodlie topánky

PROTI

– Môže sa zdať úzka a tesná


Hoka Challenger 7 GTX, 129,95€, bezeckepotreby.sk
VŠESTRANNÝ HYBRID

V porovnaní so svojím predchodcom je model Challenger 7 GTX o viac ako 28 gramov ľahší, čo ocení každý bežec, či už beží po lesnej ceste alebo mestskom chodníku. Rovnako ako väčšina topánok Hoka sa aj tento model môže pochváliť odpruženou, ale ľahkou medzipodrážkou, ktorá ponúka pôsobivých 31 mm v oblasti päty a 26 mm v oblasti prednej časti chodidla. Odpruženie poskytne potrebnú tuhosť na beh v náročnom teréne, ale aj mäkkosť, ktorá je ideálna na pohodlný beh po asfaltových cestách v mestskom prostredí. Topánky Hoka Challenger 7 GTX sú vhodné pre bežcov so širším chodidlom vďaka priestrannej špičke a veľkorysému strihu, ktorý umožňuje voľný pohyb prstov, čím zvyšuje stabilitu a celkové pohodlie pri behu. Topánka je tiež vybavená charakteristickou membránou Gore-Tex, takže bežci môžu očakávať skvelú ochranu pred vlhkosťou, či už ide o silný dážď alebo kaluže na trase, pričom topánka si zachováva priedušnosť a udržiava nohu v suchu.

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 275 g (M) 227 g (F)
Kvapka: 5 mm
Typ: univerzálna obuv

PRO

+ Všestranný na cesty a chodníky
+ Širšia obuv ako ostatné modely Hoka

PROTI

– Silná medzipodrážka, na ktorú si treba zvyknúť


Altra Lone Peak ALL-WTHR Low 2, 175€, Top4running.sk
NAJLEPŠIA OBUV S NULOVÝM POKLESOM

Tento model je dokonalou kombináciou pohodlia a odolnosti pre tých, ktorí chcú behať v náročných podmienkach. Sú ideálne na behanie v nespevnenom teréne. Či už zdolávate zablatené chodníky, kamenisté cesty alebo mokrý a klzký terén, Lone Peak ALL-WTHR 2 je váš spoľahlivý partner. Predtým bola známa pod názvom RSM (skratka pre Rain/Snow/Mud), teraz sa nazýva ALL-WTHR a je vybavená membránou, ktorá poskytuje odolnosť proti vetru a dažďu, aby vaše nohy zostali v suchu a pohodlí. Táto obľúbená bežecká obuv je vybavená technológiou eVent™, medzipodrážkou Altra EGO™ pre ľahké a citlivé odpruženie a podrážkou MaxTrac™ pre vynikajúcu odolnosť a priľnavosť. Model Lone Peak ALL-WTHR 2 vyniká platformou Altra ZeroDrop™ a výraznou 25 mm výškou podrážky. Pre tých, ktorí uprednostňujú dizajn
s nulovým poklesom a širšou špičkou je ideálnou voľbou.

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 374 g (M) 297 g (F)
Kvapka: 0 mm
Typ: trailová obuv

PRO

+ Skvelá priľnavosť
+ Dobré tlmenie
+ ochrana špičky topánky proti kameňom a koreňom

PROTI

– Na bežeckú obuv je trochu ťažká


Nike Pegasus Trail 4 Gore-Tex, 146€, Top4running.sk
NAJLEPŠIA OBUV NA CESTY A DO TERÉNU

Tento model spája to najlepšie z dvoch svetov – cestného a terénneho. Vďaka konštrukcii s menším množstvom gumy na podrážke umožňuje ľahký a plynulý prechod z asfaltu na chodník. Jedinečná penová medzipodrážka React, ktorá je po celej dĺžke a so zníženou gumou na podrážke, ponúka vynikajúcu flexibilitu na ceste aj v teréne. Vzorka na podrážke je navrhnutá tak, aby poskytovala optimálnu trakciu a odolnosť v technickom teréne, zatiaľ čo gumové prekrytie na špičke zvyšuje odolnosť obuvi proti opotrebovaniu. Tento model si zachováva svoju povesť všestrannej obuvi s membránou GORE-TEX ako bonusom na behanie v nepriaznivom počasí. Hoci je obuv ľahká a pružná, stále poskytuje vynikajúcu ochranu a pohodlie pri behu na mokrých cestách alebo v klzkom teréne. Vylepšené materiály okolo členku účinne zabraňujú vniknutiu vody a kamienkov do topánky, čo dopĺňajú praktické pútka na päte a jazyku na jednoduché obúvanie a vyzúvanie. Výsledkom je topánka, ktorá je skvelým spoločníkom na každodenný beh aj náročné terénne výzvy.

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 320 g (M) 272 g (F)
Kvapka: 9,5 mm
Typ: univerzálna obuv

PRO

+ Všestranné použitie na ceste aj v teréne
+ Penová medzipodrážka React po celej dĺžke je pružná a citlivá

PROTI

– Menej odolné ako iné terénne modely


Saucony Peregrine 13 GTX, 165€, Top4Running.sk
NAJLEPŠIA OBUV V CELKOVOM HODNOTENÍ

Topánky Peregrine si už dávno získali srdcia trailových bežcov vďaka svojej neuveriteľnej trakcii a energeticky účinnej medzipodrážke Pwrrun, ktorá vás prevedie aj tým najnáročnejším terénom. Musíme však zdôrazniť, že model Peregrine ponúka o niečo tvrdšiu medzipodrážku ako ostatné topánky v tomto výbere. Ale pre tých z vás, ktorí si cenia intenzívnejší kontakt s terénom, je ich pevná, bezpečná konštrukcia a priľnavé výstupky dôvodom, prečo je rad Peregrine už niekoľko rokov po sebe prvou voľbou. Z recenzií je zrejmé, že teplo v topánkach je bežným javom, keď sa zvýšia teploty. Nemusíte sa však báť, ich nepremokavá vrstva zaistí, že vaše nohy zostanú v suchu, teple a pohodlí aj v snehu a bahne. Najnovší model tejto obuvi má ľahšiu konštrukciu ako jeho predchodca a pružný zvršok, ktorý zaručuje plynulý a nerušený krok. Túto obuv môžeme odporučiť všetkým vášnivým trailovým bežcom, pretože vás nesklame ani v náročných klimatických podmienkach!

Kľúčové špecifikácie

Podpora: Neutrálne
Hmotnosť: 283 g (M) 255 g (F)
Kvapka: 4 mm
Typ: zimná trailová obuv

PRO

+ Agresívne výčnelky
+ Odolný zvršok

PROTI

– Spočiatku sa môže zdať úzka
– Pre niektorých príliš pevná medzipodrážka

Hot this week

12 wskazówek, jak biegać w deszczu z radością!

Wskazówki dotyczące biegania w deszczu Jeśli lubisz biegać na świeżym...

12 tipov, ako behať v daždi s radosťou!

Tipy na behanie v daždi Ak radi beháte vonku, nie...

12 rad jak i s radostí běhat v dešti!

Tipy pro běhání v dešti Pokud rádi běháte venku, není...

Tętno fartlek to droga do biegowej perfekcji!

Nasi przodkowie zaczęli biegać, gdy ścigali zdobycz lub uciekali...

Tepový fartlek je cesta k bežeckej dokonalosti!

Naši predkovia začali behať, keď prenasledovali korisť alebo utekali...

Topics

12 wskazówek, jak biegać w deszczu z radością!

Wskazówki dotyczące biegania w deszczu Jeśli lubisz biegać na świeżym...

12 tipov, ako behať v daždi s radosťou!

Tipy na behanie v daždi Ak radi beháte vonku, nie...

12 rad jak i s radostí běhat v dešti!

Tipy pro běhání v dešti Pokud rádi běháte venku, není...

Tętno fartlek to droga do biegowej perfekcji!

Nasi przodkowie zaczęli biegać, gdy ścigali zdobycz lub uciekali...

Tepový fartlek je cesta k bežeckej dokonalosti!

Naši predkovia začali behať, keď prenasledovali korisť alebo utekali...

Tepový fartlek je cesta k běžecké dokonalosti!

Běhat začali již naši předkové, kdy pronásledovali kořist či...

3 Struktury treningowe Heart Rate Fartlek (B+)

Nadszedł czas, aby przenieść swój trening na wyższy poziom...

3 štruktúry tréningu srdcovej frekvencie Fartlek (B+)

Je čas zobrať váš tréning na ďalšiu úroveň s...
spot_img

Related Articles

Popular Categories

spot_imgspot_img